اولین تصاویر از رابط کاربری جدید و قابلیت‌های امنیتی اندروید ۱۲ منتشر شد

گوگل به احتمال زیاد در آینده نزدیک اولین نسخه بتای توسعه‌دهندگان اندروید ۱۲ را منتشر می‌کند، با این وجود حالا اولین اسکرین‌شات‌ها از اندروید ۱۲ افشا شده که ما را با رابط کاربری جدید این سیستم عامل آشنا می‌کند.

در اسنادی که به تازگی افشا شده، جزئیات و اسکرین‌شات‌هایی از رابط کاربری جدید اندروید ۱۲ و همچنین قابلیت‌های مربوط به حریم خصوصی به چشم می‌خورد. در حالی که این اسکرین‌شات‌ها واقعی به نظر می‌رسند و به احتمال زیاد اولین نگاه نزدیک ما به نسخه جدید اندروید محسوب می‌شوند، نمی‌توان بطور کامل آن‌ها را تایید کرد.

یکی از اسکرین‌شات‌ها از رابط کاربری اندروید ۱۲ از تغییرات و بهبودها در پنل نوتیفیکیشن‌ها خبر می‌دهد. این پنل دیگر شفاف نیست و در آن از رنگ‌های مختلفی استفاده که با توجه به حالت روشن و تاریک، تغییر می‌کند. انتظار می‌رود این نسخه از اندروید با سیستم تم جدیدی از راه برسد.

در کنار چنین تغییراتی، گوشه‌های پنل نوتیفیکیشن‌ها بطور گرد طراحی شده و به نظر می‌رسد تعداد تنظیمات سریع نمایش داده شده در این منو، از ۸ به ۶ عدد کاهش پیدا کرده و آیکون‌ها بزرگتر شده‌اند. در نهایت محل قرارگیری ساعت و تاریخ با تغییر همراه است.

این نسخه از اندروید در زمینه امنیت و حریم خصوصی به چندین ویژگی جدید مجهز می‌شود که یکی از آن‌ها، نمایش آیکون میکروفن و دوربین در بالای نمایشگر است. با این آیکون‌ها یا نشانگرها می‌توانید از استفاده اپ‌ها از میکروفن یا دوربین دستگاه اطلاع پیدا کنید، ویژگی که در iOS 14 هم به چشم می‌خورد.

گوگل به اندروید ۱۲ تنظیمات حریم خصوصی جدیدی اضافه می‌کند که می‌توانید توسط آن‌ها، دسترسی اپ‌ها به دوربین، میکروفن یا موقعیت خود را قطع کنید.

در نهایت انتظار می‌رود گوگل در ویجت‌های نسخه جدید اندروید ۱۲ هم تغییراتی ایجاد کند، چرا که در اسکرین‌شات‌های افشا شده شاهد یک ویجت جدید به نام «گفتگوها» هستیم. همانطور که می‌توان از نام این ویجت حدس زد، توسط آن می‌توان به جدیدترین پیام‌ها دسترسی داشت.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.