با صدور اطلاعیه‌ای؛

شرکت مخابرات ایران از حضور در تله کام ۲۰۲۱ انصراف داد

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که با توجه به شرایط حاکم در فضای ICT کشور، در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تله کام ۲۰۲۱) حضور نمی‌یابد.

به گزارش « فاواپرس»، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تله کام ۲۰۲۱) قرار است ۵ تا ۸ اسفندماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شود.

برگزاری نمایشگاه تله کام به عنوان بزرگترین رویداد صنعت مخابرات و ارتباطات کشور طی سالهای اخیر با حواشی بسیاری همراه بوده و در صورتی که قرار بود این نمایشگاه مهرماه سال ۹۸ برگزار شود، به دلیل انصراف وزارت ارتباطات و شرکت‌های تابعه آن، سایر فعالان این عرصه از جمله سندیکای صنعت مخابرات و اپراتورهای ارتباطی نیز حضور در این نمایشگاه را تحریم کردند.

این اقدام در نهایت منجر به تغییر مجری برگزارکننده نمایشگاه که سابقه‌ای چند ده ساله در برگزاری آن داشت، شد و سندیکای صنعت مخابرات ایران با حمایت وزارت ارتباطات، مجری برگزاری این نمایشگاه شد.

پس از آن نیز زمان برگزاری تله کام به دلیل بیماری کرونا بارها تغییر یافت. این بار اما در آستانه برگزاری این نمایشگاه، شرکت مخابرات ایران بار دیگر از حضور در این نمایشگاه انصراف داده است.

به نظر می‌رسد انصراف شرکت مخابرات ایران از حضور در این نمایشگاه که مورد حمایت وزارت ارتباطات است، به حاشیه‌های تغییرات مدیریتی در بدنه این مخابرات و نیز اظهارات روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی در نمایشگاه اینترنت اشیا باز می‌گردد که با انتقاد از انحصار ایجاد شده از سوی مخابرات در حوزه اینترنت ثابت، گفته است که «در عرصه رقابت، مخابرات را ملزم می‌کنیم تصمیمات غلط خود را اصلاح کند.»

امروز شرکت مخابرات ایران با صدور بیانیه‌ای لحن وزیر ارتباطات را تحقیرآمیز و کاملاً غیر منصفانه عنوان و تاکید کرد: تضعیف شرکت مخابرات ایران نتیجه‌ای جز تضعیف صنعت مخابرات و ارتباطات، تمامی مشتریان حوزه ICT کشور و حتی سایر اپراتورهای ارتباطی کشور ندارد.

هم اکنون نیز، این شرکت در اطلاعیه‌ای به نقل از محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، عدم حضور این شرکت را در تله کام ۲۰۲۱، اعلام کرده است.

وی گفت: با وجود اینکه شرکت مخابرات ایران یکی از حامیان اصلی تله کام در طول این سال‌ها بود و امسال نیز با برنامه ریزی های مناسب قصد شرکت در تله کام ۲۰۲۱ را داشت؛ اما به دلیل ایجاد فضای خاص در حوزه ICT کشور، ضرورتی در خصوص حضور در نمایشگاه تله کام وجود ندارد.

بیدخام اظهار داشت: با وجود اینکه حضور این شرکت به عنوان اپراتور برتر در حوزه ICT کشور با دارا بودن بیش از ۶۰ میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ بیش از ۸۰ درصد، ۲۸ میلیون مشترک تلفن ثابت و ۵ میلیون مشترک اینترنت ثابت، در نمایشگاه تله کام ضروری بود؛ اما فضای این روزهای حوزه ICT کشور باعث شد که شرکت مخابرات ایران رسماً از حضور در تله کام امسال خودداری کند.

وی ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه اظهار امیدواری کرد که در سال‌های آتی با بهبود شرایط، شاهد حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تله کام خواهیم بود.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.