ارزش بازار صرافی رمزارز کوین بیس از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت

در ماه‌های اخیر قیمت رمزارزها به ویژه بیت کوین افزایش چشمگیری داشته که روی درآمد صرافی‌ها تاثیرگذار بوده. یکی از آن‌ها، صرافی کوین بیس است که حالا ارزشی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دارد.

سهام صرافی کوین بیس در آینده بطور عمومی عرضه می‌شود، با این حال طبق گزارشی جدید و بر اساس فروش خصوصی سهام، ارزش آن نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی داشته و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می‌رسد.

با توجه به چنین ارزشی، صرافی کوین بیس با ارزش اولیه بالاتری نسبت به تمام کمپانی‌های فناوری آمریکایی از زمان عرضه اولیه فیسبوک در بازار بورس عرضه می‌شود.

این صرافی در ۹ ماهه اولیه ۲۰۲۰ توانست به درآمد ۶۹۱ میلیون دلاری دست پیدا کند که از این مبلغ، ۱۴۱ میلیون دلار آن سود بوده. این موضوع اهمیت بالایی دارد چرا که کوین بیس در سال ۲۰۱۹ از درآمد ۵۳۰ میلیون دلاری با ضرر ۳۰ میلیون دلاری مواجه شد و حالا نه تنها توانسته از ضرردهی جلوگیری کند، بلکه در بازه زمانی کوتاه‌تر به سود بالای ۱۰۰ میلیون دلار هم دست پیدا کرده است.

درآمد این کمپانی مربوط به ماه‌های اولیه ۲۰۲۰ یعنی قبل از صعود سرسام‌آور قیمت رمزارزها به ویژه بیت کوین می‌شود. علاوه بر این، بیت کوین در سال جاری میلادی توانست برای اولین بار قیمتش را به بالای ۵۰ هزار دلار برساند و حالا می‌خواهد قله ۶۰ هزار دلاری را فتح کند. این رشد قیمت روی درآمد کوین بیس تاثیر مثبتی خواهد داشت چرا که افراد بیشتری نسبت به خرید و فروش آن اقدام خواهند کرد.

کوین بیس ماه گذشته میلادی از طریق «Nasdaq Private Market» توانست ۱.۸ میلیون سهام را به طور هفتگی به فروش برساند که هدف از اینکار، دستیابی به یک قیمت مرجع برای عرضه اولیه بود.

در ابتدا این صرافی ۷۵ هزار سهام را با قیمت ۲۰۰ دلار به فروش رساند که از ارزش بازار ۵۴ میلیارد دلاری آن خبر می‌داد و بسیار بالاتر از ارزش ۸ میلیارد دلاری آن در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شد. در ادامه بخشی از سهامش با قیمت ۳۰۱ و ۳۰۳ دلار به فروش رسیدند. در نهایت ۱۲۷ هزار سهم با قیمت ۳۷۳ فروخته شدند که ارزش بازار آن را به ۱۰۰.۲۳ میلیارد دلار می‌رسانند.

در حال حاضر کوین بیس رسما ارزش بازارش را اعلام نکرده و نمی‌دانیم از آخرین عرضه خصوصی سهامش برای قیمت‌گذاری در عرضه اولیه استفاده می‌کند یا خیر.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.