آرشیو

صفحه اول

ایران تنها در محاصره تک‌شاخ‌ها

میزان سرمایه‌گذاری استارت‌آپی در سال گذشته در منطقه خاورمیانه نشان میدهد که دو کشور ترکیه و امارات دارای بیشترین تعداد یونیکورن و بیشترین میزان سرمایه‌گذاری استارتاپی در منطقه هستند.

درج قیمت در آگهی فروش خودرو ممنوع شد

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در نامه‌ای به پلتفرم‌های آنلاین آگهی از آنها خواسته است که قیمت خودرو صفر کیلومتر داخلی را بالاتر از نرخ اتحادیه فروشندگان اتومبیل اعلام نکنند.

نهاد ناظر بر VODها را مشخص می‌کنیم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بدون اینکه به ساترا یا نهاد دیگری اشاره کند از مشخص شدن تکلیف نهاد ناظر بر VODها برای نظارت بر محتوای این پلتفرم‌ها خبر داد.

کارمزد خدمات بانکی در سال 1402 اعلام شد

بانک مرکزی پس از گذشت سه سال طی بخشنامه‌ای، کارمزدهای خدمات بانکی در سال 1402 شامل تعیین انواع و میزان حداقل و حداکثر کارمزد خدمات بانکی ریالی و الکترونیکی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

تشکل‌های بخش خصوصی مسئول شناسایی کسب‌وکارهای رمزارزی شدند

تعیین شرایط معرفی اولیه و اعطای معرفی‌نامه و همچنین نظارت بر عملکرد کسب‌وکارهای رمزارزی طبق توافق بانک مرکزی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی همچنین بخش خصوصی به تشکل‌های صنفی سازمان نصر، انجمن فین‌‌تک و انجمن بلاکچین سپرده شد.

حسین اسلامی در دیدار با رییس جمهور: محدودیت‌های کنونی اینترنت رفع شود

رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در دیدار رییس جمهور با فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال، درباره لزوم رفع اختلال‌های اینترنتی گفت: محدودیت‌های کنونی اینترنت کمکی به آینده کشور نخواهد کرد.

دومین نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت بیمه برگزار می‌شود

دومین جلسه از سلسله نشست‌های هم‌اندیشی فعالان صنعت بیمه با موضوع «بررسی چالش‌های استقرار سامانه جامع اطلاعاتی در صنعت بیمه» روز یکشنبه 10 اردیبهشت سال جاری از ساعت 15 تا 17 به میزبانی پژوهشکده بیمه برگزار خواهد شد.

آغاز برداشت پول از حساب‌ وکالتی خودروهای داخلی و خارجی

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی از رفع مسدودی حساب وکالتی خودروهای داخلی خبر داد و گفت: متقاضیان خودروهای داخلی می‌توانند از امروز ۱۰۰ میلیون تومان مبلغ واریز شده به‌حساب وکالتی خودشان را برداشت کنند.

معرکه اینوتکس فرصتی برای کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها

امسال و در این دوره از برگزاری رویداد اینوتکس، پارک فناوری پردیس در کنار سایر برنامه‌های اینوتکس، رویدادی با عنوان «معرکه» طراحی کرده است تا استارتاپ‌ها و شرکت‌ها محصولات و خدمات خود را در سطح عمومی به مخاطبان معرفی نمایند.

بانک‌ها باید بپذیرند که مدل بازی درحال تغییر است

در ایران، بیش از آنکه فناوری موجب توسعه توانمندسازی مالی افراد جامعه شود، موجب تسهیل‌کردن فرایندها و افزایش دسترسی افراد شده است. هنوز راه طولانی در پیش داریم و توسعه‌های زیرساختی و رگولاتوری بسیاری باید انجام شود تا افراد به تاثیر BNPLها…

نخستین رویداد بین‌المللی فینوتکس اردیبهشت برگزار می‌شود

در نشست خبری فینوتکس ۲۰۲۳ مطرح شد: اولین رویداد بین المللی تامین مالی نوآوری و فناوری (فینوتکس) در نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود. هدف از برپایی این رویداد، کمک به تامین سرمایه شرکت‌های نوآور و فناور می‌باشد.

وجوه واریزی به حساب‌های تجاری مشمول مالیات خواهند شد

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد، تمام وجوه واریزی به حساب‌های تجاری مبنای محاسبه مالیات خواهند بود. به عبارتی، دایره مالیات‌ستانی در این مرحله به رصد وجوه واریزی که از طریق‌های درگاه‌های الکترونیکی پرداخت و فرایندهای بانکی ساتنا و پایا پرداخت…

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟