رونمایی از استارت‌آپ‌های جدید مرکز نوآوری فینوداد

فاواپرس
2 Min Read

در بازدید معاون فناوری اطلاعات بانک ملی، محصولات نوآورانه جدیدی که توسط تیم فینوداد طراحی شده، رونمایی شد و هر کدام از طراحان این محصولات به ارائه توضیحات درباره کارکرد و مزایای این محصولات توضیح دادند. در این بازدید محصولاتی در حوزه‌های فین تک، گیم و آموزش معرفی شد.

علیرضا ماهیار محصولات معرفی شده را مثبت ارزیابی کرد و امیدوار است که این بازدید منجر به همکاری‌های بیشتر بین بانک ملی و مرکز نوآوری فینوداد شود.

او توضیح داد: «هرچند تلاش‌های خیلی خوبی صورت گرفته اما هنوز به نظر می‌رسد تیم فینوداد در حوزه فین‌تک نیاز به تمرکز و انرژی بیشتری دارد تا بتواند نیازهای بانک ملی را رفع کند.»

ماهیار ادامه داد: «برای تحول اقتصادی به‌سوی اقتصاد هوشمند، به زیرساخت‌هایی نیاز داریم که یکی از مهم‌ترین آنها زیرساخت‌های مالی اقتصاد هوشمند (فناوری مالی یا فین‌تک) است. خوشبختانه بانک‌های ایرانی همواره در صف اول به‌کارگیری فناوری اطلاعات در کشور قرار داشته‌اند و در دو دهه‌ی گذشته عملیات و فرآیندهای خود را با تکیه بر قابلیت‌ها و تلاش‌های متخصصان ایرانی به ‌خوبی و به‌ کمک فناوری اطلاعات، روزآمد کرده‌اند و در حال خدمات‌رسانی به مردم مهربان این مرز و بوم اسلامی هستند.»
به گفته ماهیار وقت آن رسیده تا بانکداری در ایران هم با گامی رو به جلو، تلاش برای تبدیل شدن به «بانک هوشمند دیجیتال» را آغاز کند و همچنین، زیرساخت‌های لازم برای توسعه‌ی اقتصاد هوشمند دیجیتال در سایر حوزه‌ها را نیز فراهم آورد.

امیرحسین شبیری، مدیرعامل فینوداد گفت: «در مجموع این بازدید نکات مثبت زیادی داشت و فرصتی برای تعامل بیشتر ما با بانک ملی است. ما در حوزه فین‌تک اقدامات خوبی را انجام دادیم و امیدواریم در این زمینه به رفع نیازهای بانک ملی بپردازیم».

او ادامه داد: «فینوداد در راستای توسعه نوآوری و فناوری حوزه فناوری‌های مالی و بانکی با محوریت بانک ملی ایران تشکیل شده‌‌ و از این رو موضوعات مرتبط با فناوری‌های نوین و حوزه‌های تحول‌گرا در صنعت بانکی در فینوداد شکل می‌گیرد.»

 

Share This Article
Leave a comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *