بیانیه بله درباره نشت اطلاعات محتوای چت‌ها

اخیرا تصویری در فضای مجازی از یک صفحه کامپیوتر منتشر شده که نشان می‌دهد پیام‌های رد‌وبدل شده در یک گروه برای کارمندان «بله» قابل مشاهده است. پیام‌رسان «بله» در واکنش به انتشار این تصویر بیانیه‌ای منتشر کرده است.

فاواپرس: به تازگی کاربری در توییتر با انتشار تصویر زیر از یک مانیتور اعلام کرده است که کارمندان بله به پیام‌های کاربران این پلتفرم در گروه‌ها دسترسی دارند.

فاواپرس / بیانیه بله درباره نشت اطلاعات محتوای چت‌ها

در بیانیه‌ای که بله در واکنش به این تصویر منتشر کرده است، تاکید شده که امنیت و داده‌های شخصی کاربران، جزو خط قرمزهای بله است و این پلتفرم از آن حفاظت کرده، می‌کند و خواهد کرد.

در شرایطی بخشی از اطلاعات بله نشت کرده است که این پیام‌رسان در جشنواره فاوا در بخش پیام‌رسان‌ها رتبه برتر را به دست آ‌ورده است.

بله در بیانیه خود تاکید کرده این مواردی که در تصویر منتشر شده در مورد محتواهای عمومی کانال‌های بیش از هزار کاربر است که محتوای ‌آنها به‌وسیله سایر کاربران به عنوان محتوای نامناسب گزارش شده و از سوی بله مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بیانیه آمده است:بله، به عنوان یک پلتفرم، مانند تمام پلتفرم‌های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ها و حفظ امنیت، دربارهٔ فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند. از این رو طبق سند قوانین و شرایط استفاده از بله که در قوانین و شرایط استفاده از پیام‌رسان بانکی بله منتشر شده برای کانال‌ها و بازو‌هایی که به‌صورت عمومی در دسترس هستند، بله از الگوریتم‌های خودکار برای آنالیز پیام‌ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه استفاده می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند درصورت مشاهدهٔ این موارد، گزارش آن را به بازوی پشتیبانی ارسال یا از گزینه گزارش محتوای نامناسب استفاده کنند.

در بخشی از این بیانیه گفته شده است:آنچه در تصویر مذکور از صفحهٔ مانیتور منتشر شده، مربوط به ابزار اجرایی همین موضوع است. این ابزار صرفاً حاوی محتوای منتشرشده در کانال‌های عمومی و گروه‌های بیش از ۱۰۰۰ عضو است که به صورت سیستمی و حسب نیاز کارشناسی، جهت مقابله با کلاهبرداری از کاربران مورد بررسی قرار می‌گیرد. بدیهی است که اطلاعات خصوصی کاربران، آی‌دی و شمارهٔ فرستندهٔ محتوا و مواردی از این قبیل در جهت حفظ حریم خصوصی کاربران به عنوان خط قرمز بله، در حیطهٔ این ابزار وجود ندارد و فقط محتوا، آن هم به صورت بی‌نام، در آن وجود دارد.

به گفته مسئولان این پیام‌رسان، در این حالت بله این گزارش‌ها را بررسی می‌کند و درصورت تأیید مجرمانه‌بودن آن، طبق قانون، برخورد لازم انجام می‌شود. لازم به ذکر است با گروه‌هایی که بیش از هزار عضو داشته باشند، در حوزهٔ بررسی محتوا، مشابه کانال‌های عمومی رفتار می‌شود.

فاواپرس / بیانیه بله درباره نشت اطلاعات محتوای چت‌ها

در پایان این بیانیه تاکیده شده است که حریم خصوصی کاربران خط قرمز بله است و با تمام وجود از آن حفاظت می‌کند.

بله اعلام کرده است که این پلتفرم حق قانونی جهت پیگیری و برخورد با منتشرکنندگان این تصویر را برای خود محفوظ می‌دارد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟