رییس نصر تهران:

مرجع تخصصی در کنار دادگستری برای حوزه رمزارزها خواهیم بود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خبر از همکاری این سازمان با وزارت صمت و دادگستری تهران برای مشاوره پیرامون مساله رمز ارزها و تبیین قوانین و مقررات مرتبط با آنها داد. او تاکید دارد آنها به عنوان مرجع تخصصی در کنار دادگستری تهران پیرامون حوزه رمز ارزها فعال خواهند بود.

نشست خبری بهمن‌ماه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران امروز با حضور اهالی رسانه و تعداد بسیار کمی از اعضای هیات مدیره این سازمان برگزار شد. در این نشست «حسین اسلامی» با ذکر این نکته که همکاری‌های خوبی با وزارت صمت ایجاد شده اعلام کرد که با کمک کارگروه بلاکچین و رمز ارز نصر، هم با سازمان صمت و هم دادگستری تهران جلساتی داشتند تا بتوانند در زمینه ارزهای مجازی و قوانین و مقررات پیرامون آنها مشاوره‌های مفیدی ارائه دهند: «باور داریم این همکاری می‌تواند بسیاری از مشکلات فعالان حوزه رمز ارز را درست کند و سعی و تلاشمان اینست تا بتوانیم تعامل‌های سازنده‌ای با حاکمیت و دولت درباره این فناوری‌ها داشته باشیم.» اسلامی تاکید دارد که «قرار است به عنوان مرجع تخصصی در کنار دادگستری جای بگیریم.»

کارگروه‌های مشترک بین استان تهران و نصر کشور

اسلامی همچنین اشاره به ایجاد کارگروه‌هایی مشترک بین سازمان نصر کشور و سازمان نصر تهران کرد و توضیح داد که قرار است با ایجاد این کارگروه‌ها، هم‌افزایی بین نصر استان‌ تهران و نصر کشور بیش از پیش بشود. به گفته اسلامی کارگروه‌های مشترک می‌تواند کاری کند تا مشکلات اعضای صنفی سازمان زودتر حل و فصل شود.

اسلامی همچنین خبر از ایجاد تعامل بیشتر با تشکل‌های تخصصی خارج از صنف داد و تاکید کرد که آنها در دور جدید سازمان نصر تهران قصد دارند با دیگر بخش‌های تخصصی خصوصی و دولتی بیشتر ارتباط داشته باشند.

پیش به سوی نصر کشور؟ شاید آری

او در پاسخ به ما مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کند می‌تواند به عنوان رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز انتخاب شود یا خیر می‌گوید:

«باید در وهله اول تکلیف هیات عمومی مشخص شود و ببینیم نسبت ما با آنها چگونه است. با اتفاقات خوبی که در دوره پنجم افتاد، پنج صندلی از شورای مرکزی در اختیار تهران بود و انتظار داریم این موضوع در این دوره زیادتر هم بشود. نحوه رفتار دوستان و همکاران در مجموعه کشور مهم است و ارتباط ما با سازمان نصر کشور یک ارتباط دو سویه است. اگر همان استقبال و همراهی که در دور پنجم شد در این دوره نیز رخ بدهد، قطع به یقین اتفاقات خوبی در نصر کشور رخ خواهد داد. و بهره مندی آن شامل همه اعضای صنف خواهد شد.»

پان تهرانیسم عبارت درستی نیست

او با اشاره به برخی انتقادات نیز «پان تهرانیسم» که از سوی عده‌ای از فعالین نصر در روزهای اخیر در شبکه‌های مجازی مطرح شده می‌گوید که با این عبارت مخالف است: «نظر ما اینست که اگر کسی می‌خواهد ریاست نصر کشور را برعهده بگیرد، باید با مجموعه‌های مختلف دولتی و حاکمیتی تعامل داشته باشد و حضور جدی در پایتخت برای این مساله ضروری است. اگر کسی در این جایگاه باشد و عضو هیات مدیره استان‌ها باشد و یا یک شرکتی در استان‌های دیگر داشته باشد و بخواهد با هواپیما برود و بیاید، با این مساله مخالفت وجود دارد چرا که تا به امروز این تجربه یک تجربه جالب نبوده است.»

اسلامی با ذکر این نکته که خودش را به عنوان رییس نصر کشور یک گزینه مناسب نمی‌داند می‌گوید که در هر حال معتقد است که رییس نصر کشور باید جزو هیات مدیره استان تهران باشد.

انتخابات پرحاشیه نصر تهران

او با اشاره به انتخابات پر حاشیه سازمان نصر تهران که بخشی از آن در حال حاضر باطل اعلام شده تاکید کرد که در این انتخابات دقت دبیرخانه بیشتر از همیشه بوده و سخت‌گیرانه‌تر عمل کرده است. او در پاسخ به این سوال که تکلیف برگزاری انتخابات مجدد شاخه فروشگاه‌ها و مشاورین که قرار بود در اواخر دی ماه برقرار شود، در نهایت چه خواهد شد می‌گوید:

«قرار بر این شد انتخابات تجدید شود. اگر بخواهیم انتخابات برگزار کنیم نیازمند برگزاری یک مجمع دیگر است تا دستور صریح انتخابات در آن باشد و هیات نظارت جدیدی انتخاب شود. به شما قول می‌دهم این شرایط قانونی که پیش بیاید این کار انجام خواهد شد چرا که هیچکسی جز ما دوست ندرد که این هیات مدیره ترمیم شود و می‌خواهیم این موضوع زودتر به جمع‌بندی برسد. البته دوست نداریم این جمع بندی با قانون مغایرت داشته باشد و می‌خواهیم همه چیز مبتنی بر موازی قانونی پیش برود. ظرف دو سه هفته آينده مجمع برگزار خواهد شد و پس از آن انتخابات نیز اجرا خواهد شد.»

پاسخ اسلامی به شایعات مبنی بر حمایت نهادهای حاکمیتی از او

اسلامی در پاسخ به سوال مبنی بر شایعاتی که درباره شخص او و ارتباطش با برخی نهادهای حاکمیتی وجود دارد می‌گوید که این شایعات درست نیستند:‌

«خدا را شاهد می‌گیرم که هیچ بخشی از نهادهای حاکمیتی یا دولتی از من در این انتخابات حمایت نکرد که تازه برعکس آن هم رخ داد. در واقع خیلی از آشنایان در این نهادها از من خواستند که ریاست نصر تهران را برعهده نگیرم و در این انتخابات نباشم و همین الان هم توصیه می‌کنند که برای حضور در نصر کشور اقدامی نکنم. من به واسطه کارها و شغل‌های پیشینم ارتباطات خوبی با نهادها و شخصیت‌های دولتی و حاکمیتی دارم چرا که در بانک‌ها و برخی موسسات کار می‌کردم و این مساله را منکر نمی‌شوم و اتفاقا تمام تلاش خود را می‌کنم این دایره ارتباطات را در نصر نیز به کار ببرم تا از پتانسیل‌های آن بهره‌مند شویم. اما اینکه نهاد خاصی از من حمایت‌های خاصی کرده باشد را درست نمی‌دانم.»

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.