پتنت جدید شیائومی از طراحی دستگاهی با قابلیت تصویربرداری سه بعدی خبر می‌دهد

مستندات مربوط به پتنت ثبت شده شیائومی در دفتر مالکیت معنوی از طراحی گوشی هوشمند جدیدی با قابلیت عکاسی و فیلمبرداری سه بعدی و موقعیت قرارگیری متفاوت دوربین‌های پنل پشتی خبر می‌دهد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت هلندی «LetsGoDigital»، ماه گذشته شیائومی پتنت جدیدی در دفتر مالکیت معنوی موسوم به «WIPO» به ثبت رسانده است که نشان می‌دهد شیائومی روی طراحی گوشی هوشمند با قابلیت عکاسی و فیلمبرداری سه بعدی کار می‌کند و مستندات مربوط به آن به تازگی به اشتراک گذاشته شده است.

مستندات مربوط به این پتنت، گوشی هوشمندی را نشان می دهد که فاقد بریدگی بالای نمایشگر، روزنه دوربین سلفی یا ماژول دوربین سلفی پاپ آپ است. همچنین به نظر می‌رسد که این گوشی هوشمند مجهز به دوربین زیر نمایشگر بوده و همان‌طور که در تصاویر مربوطه دیده می‌شود، در پنل پشتی دستگاه، چهار دوربین در چهار گوشه دستگاه قرار گرفته است.

باتوجه به تصاویر مربوط به پتنت، در سمت راست دستگاه دکمه پاور به همراه کلید‌های تنظیم صدا جای گرفته‌اند. در سمت چپ نیز اسلات سیم کارت دیده می‌شود. در نهایت در قسمت پایین گوشی پورت USB Type-C، جک هدفون 3.5 میلی متری، اسپیکر و میکروفون قرار گرفته است.

ظاهرا کاربران می‌توانند با کمک دوربین‌های چهارگانه دستگاه، عکاسی و تصویربرداری ویدیویی سه بعدی را تجربه کنند. پیش از این نیز گوشی‌های هوشمند دیگری همچون اچ‌تی سی Evo 3D و ال‌جی اپتیموس 3D با ویژگی‌های مشابه معرفی شده‌‌اند که موفقیت چندانی نداشتند. در حال حاضر قابلیت‌های سه بعدی جای خود را به ویژگی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده داده‌‌اند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.