مدیرعامل اوبر:

پذیرش بیت‌کوین از مشتریان را مدنظر قرار می‌دهیم

به نظر می‌رسد پس از اعلام خبر سرمایه‌گذاری شرکت تسلا در بیت کوین و افزایش چشمگیر قیمت آن در روزهای گذشته، کمپانی‌های بیشتری به سمت پذیرش آن قدم برمی‌دارند. حالا «دارا خسروشاهی»، مدیرعامل اوبر اعلام کرده که این کمپانی پذیرش بیت کوین به عنوان یک ارز را مورد بررسی قرار می‌دهد.

خسروشاهی اخیرا در مصاحبه‌ای با CNBC، دیدگاه اوبر درباره افزودن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت را بیان کرده:

«همانطور که در کشورهای مختلف ارزهای محلی را قبول می‌کنیم، می‌خواهیم رمزرارزها و بیت کوین را به عنوان یک ارز برای پرداخت‌ها و معامله مورد بررسی قرار دهیم. چنین کاری برای کسب و کارمان، رانندگان و مشتریان ما خوب است و قطعا نگاهی به آن خواهیم داشت.»

طبق گفته مدیرعامل اوبر، اگر چنین اقدامی دارای مزیت باشد، بیت کوین را به عنوان یک ارز و روش پرداخت قبول می‌کنند: «اگر در این میان مزیتی وجود داشته باشد یا اگر نیاز به چنین کاری باشد، آن را انجام می‌دهیم. ما نمی‌خواهیم این کار را به عنوان بخشی از یک تبلیغ انجام دهیم.»

این گفته پس از آن صورت می‌گیرد که مدیر ارشد مالی توییتر در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کرد که این شبکه اجتماعی افزودن بیت کوین به ترازنامه مالی را مدنظر قرار می‌دهد.

رمزارزها در دوران اوج شیوع ویروس کرونا با کاهش چشمگیر ارزش خود مواجه شدند، اما در ماه‌های پایانی ۲۰۲۰ ورق برگشت و مورد توجه زیادی قرار گرفتند. بیت کوین توانست در این بازه زمانی چندین بار رکوردشکنی کند، اما پس از مدتی کمی با کاهش قیمت مواجه شد.

این کاهش ارزش بیت کوین موقت بود، چرا که اعلام خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا قیمت آن را دوباره افزایش داد و ارزش بازار کل واحد‌های بیت کوین از ۱ تریلیون دلار عبور کرد. حالا انتظار می‌رود با پذیرش این رمزارز توسط شرکت‌های بیشتر و سرمایه‌گذاری در آن، با افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده مواجه شویم، البته اگر این افزایش قیمت یک حباب بزرگ نباشد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.