پایان هدست واقعیت مجازی Daydream گوگل با توقف پشتیبانی پلی استور

گوگل پس از اعلام عدم پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی «Daydream» در مهرماه امسال،‌ اکنون در اقدامی جدید سرورهای اتصال به فروشگاه پلی استور هدست Daydream VR را نیز قطع کرده و کاربران دیگر نمی‌توانند به پلی استور متصل شوند. با این حساب هدست واقعیت مجازی Daydream در مرگی خاموش به پایان عمر خود نزدیک می‌شود.

گوگل سابقه‌ای تاریک در متوقف کردن پروژه‌ها و برخی محصولات خود دارد. هرچند گاهی اوقات چنین تصمیم‌هایی منطقی هستند؛ اما گاهی باعث به وجود آمدن ناهماهنگی‌هایی می‌شود و می‌تواند رویایی را در نطفه خاموش کند.

مهرماه امسال گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آخرین نسخه اندروید دیگر از اپلیکیشن پلتفرم واقعیت مجازی Daydream پشتیبانی نمی‌کند. با اعلام عدم پشتیبانی از پلتفرم واقعیت مجازی Daydream عملا هدست Daydream دچار مرگ زودهنگام شد و کاربران این پلتفرم با محدودیت‌های بیشتری مواجه شدند.

پیشتر نیز گوگل توقف تولید هدست Daydream View را استارت زده بود و با اعلام عدم پشتیبانی گوشی پیکسل ۴ از آن، عملا معلوم کرده بود که تصمیم‌های متفاوتی برای هدست مربوطه گرفته است.

در واقع گوگل عملا با پشتیبانی نکردن از Daydream VR از اندروید ۱۱ کلید بازنشستگی این هدست را زده بود و اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت سرورهای مربوط به Daydream VR خصوصا آنهایی که برای اجرای VR پلی استور مورد نیاز هستند را نیز قطع کرده است. در نتیجه کاربران دیگر نمی‌توانند به فروشگاه پلی استور متصل شوند، چه برسد بتوانند اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی را دانلود کنند.

کاربران هدست‌های Daydream VR می‌توانند از طریق فروشگاه‌های شخص ثالث و با در نظر گرفتن خطرات امنیتی معمول،‌ اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را دانلود کنند. در شرایط فعلی هدست‌های Daydream VR کماکان و تحت شرایط جدید قابل استفاده هستند و کاربران مشکلی برای کار کردن با هدست نخواهند داشت، اما بعید نیست که بزودی سایر فروشگاه‌ها نیز اقدام مشابه گوگل را در پیش بگیرند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.