قیمت اتریوم برای اولین بار از مرز ۲۰۰۰ دلار فراتر رفت

بیت کوین تنها رمزارزی نیست که هرچند وقت یکبار رکوردشکنی می‌کند و دومین رمزارز محبوب بازار یعنی اتریوم هم در چنین مسیری قرار دارد. حالا برای اولین بار قیمت اتریوم از مرز ۲۰۰۰ هزار دلار عبور کرده و ارزش بازارش از ۲۳۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

اتریوم برای اولین بار از تاریخ ورود در بازار، توانسته قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار را تجربه کند. اگرچه از آغاز سال ۲۰۲۱ کمتر از دو ماه زمان می‌گذرد، اما اتریوم توانسته در همین مدت کوتاه قیمتش را ۱۶۸ درصد افزایش دهد. کمتر از دو ماه پیش قیمت اتریوم پس از تقریبا ۳ سال دوباره از ۱۰۰۰ دلار فراتر رفت. بیت کوین که ارزش بازار بسیار بالاتری، بیش از ۱ تریلیون دلار دارد، در همین بازه زمانی رشد بالاتر از ۹۰ درصد را تجربه کرده است.

افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بیت کوین و همچنین پذیرش گسترده‌تر این رمزارز باعث شده اتریوم هم مورد توجه زیادی قرار بگیرد. بیت کوین که اوایل سال جاری میلادی قیمتی نزدیک به ۳۲ هزار دلار داشت، حالا با قیمتی بیش از ۵۵ هزار دلار معامله می‌شود. در حقیقت اکثر رمزارزها در چندین هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه شده‌اند.

یکی دیگر از دلایل رسیدن قیمت اتریوم به بیش از ۲۰۰۰ دلار، افزایش محبوبیت امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است که از طریق اپ‌های مختلف در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. ارزش کل اتریوم ذخیره شده در این اپ‌ها به بیش از ۴۲ میلیارد دلار می‌رسد.

با وجود رکوردشکنی اخیر اتریوم، برخی تحلیلگران انتظار دارند این رمزارز در آینده قله‌های قیمتی جدیدی را فتح کند. یکی از دلایل این موضوع، افزایش محبوبیت دیفای خواهد بود و در آینده اتریوم ۲.۰ جایگزین شبکه کنونی می‌شود. این شبکه جدید اگرچه سال گذشته میلادی راه‌اندازی شد، اما همچنان بطور کامل کارایی ندارد.

علاوه بر این، برخی باور دارند که رشد قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد و با افزایش ارزش محبوب‌ترین رمزارز بازار، سایر آن‌ها مانند اتریوم هم رشد قیمت را تجربه می‌کنند. در مقابل اگر طبق برخی پیش‌بینی‌ها افزایش قیمت بیت کوین تنها یک حباب باشد، ارزش کل بازار رمزارزها سقوط می‌کند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.