توسط مایکروسافت انجام شد

معرفی سیستم زبانی هوش مصنوعی بررسی املای واژگان

مایکروسافت جزئیات سیستم زبان جدیدی با نام«Speller100» را رونمایی کرد؛ که طبق ادعای شرکت یکی از جامع ترین سیستم های زبانی و بررسی صحت آن است.

به گزارش « فاواپرس»، Speller100 شامل تعدادی از مدل های هوش مصنوعی است که به طور جمعی گفتار را در بیش از 100 زبان درک می کنند و اکنون تمام اصلاحات املایی را در Bing(که قبلاً فقط از غلط املایی را برای حدود دوازده زبان پشتیبانی می کرد) تقویت می کند.

برای زبانهایی که کمتر در وب وجود دارند، جمع آوری مقدار داده کافی برای آموزش مدل تصحیح غلط، امری چالش برانگیز است. علاوه بر این سیستم ها نمی توانند فقط به داده های آموزش برای یادگیری هجی کردن زبان اعتماد کنند.

Speller100 بر اساس مفهوم خانواده های زبانی بر اساس شباهت هایی که چندین زبان مشترک دارند ساخته شده است. این برنامه همچنین از « zero-shot learning » استفاده می کند، تکنیکی که به مدل امکان یادگیری و تصحیح هجی بدون داده های آموزشی با برچسب خاص زبان را می دهد.

مایکروسافت برای بهبود حتی بیشتر عملکرد، از شباهت های اصطلاحی ، ریختشناختی و معنایی بین زبانها برای ایجاد دوازده مدل خانوادگی مبتنی بر زبان استفاده کرد. این سیستم برای اصلاح املا برای زبانهایی که دارای اطلاعات آموزش نسبتاً کمی هستند، مانند آفریقایی و لوکزامبورگی مناسب باشد.

مایکروسافت اعلام کرد که این سیستم در مرورگر Bing، تعداد صفحات بدون نتیجه را تا 30درصد و تعداد دفعاتی که کاربران مجبورند جستجوهای دستی خود را دوباره تنظیم کنند 5درصد کاهش داده است. همچنین تعداد دفعات کلیک کاربران روی پیشنهاد هجی Bing از 8درصد به 67درصد رسیده است.

این شرکت می گوید که قصد دارد Speller100 را در محصولات بیشتری که به بازار عرضه می شوند؛ پیاده سازی کند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.