Speedtest حالا کیفیت اینترنت برای پخش ویدیو را می‌سنجد

اپلیکیشن نام آشنای «Speedtest» که برای بررسی و سنجش کیفیت و سرعت اینترنت به کار برده می شود، در آخرین بروزرسانی خود برای کاربران iOS به قابلیت جدیدی برای سنجش کیفیت استریم ویدیویی مجهز شده است.

شرکت «Ookla» توسعه دهنده این اپلیکیشن محبوب اعلام کرده که از این پس کاربران سیستم عامل iOS می‌توانند از برنامه Speedtest برای سنجش کیفیت پخش ویدئو کمک بگیرند و به زودی قابلیت جدید در دسترس کاربران سایر سیستم‌ عامل‌ها نیز قرار خواهد گرفت.

تا پیش از این کاربران تنها می توانستند برخی مولفه‌های اتصال عمومی از جمله حداکثر سرعت آپلود،‌ دانلود و پینگ را به صورت دقیق و در زمان واقعی مشاهده کرده و اطلاعات کاملی در مورد سرعت اینترنت در اختیار داشته باشند. قابلیت جدید به صورت خاص روی پخش ویدیوها تمرکز دارد. در نسخه جدید برنامه، زمان آپلود استریم‌های ویدیویی را در رزولوشن‌های مختلف اندازه گیری می‌‌شود.

در حین استفاده از قابلیت جدید، اپلیکیشن قبل از آنکه به بررسی جزئیاتی مانند حداکثر رزولوشن در اتصال اینترنت و زمان آپلود ویدئو بپردازد، ویدیو را با کیفیت‌های مختلف پخش می‌کند. Ookla می‌گوید در صورتی که با وجود سرعت مناسب اینترنت، کاربران قادر به پخش ویدیو نباشند،‌ اپلیکیشن به «Downdetector» لینک می‌دهد تا مخاطبان این برنامه محبوب بتوانند از مشکلات احتمالی مطلع شوند.

به گفته Ookla با کمک قابلیت جدید کاربران می‌توانند متوجه شوند که چقدر زمان صرف استریم ویدیویی می‌کنند. در حالی که تست‌های استاندارد سرعت تنها ایده‌ای کلی از پهنای باند شبکه ارائه می‌دهد و ارائه دهندگان خدمات اینترنت اغلب ترافیک ویدئویی را متفاوت از سایر ترافیک‌ها اولویت بندی می‌کنند، بهترین روش محک زدن وضعیت استریم ویدئو، پخش نمونه ویدیوها است.

همان‌طور که گفته شد در حال حاضر تنها کاربران سیستم عامل iOS می‌توانند از این سرویس جدید استفاده کنند و باید ببینیم این شرکت چه زمان این سرویس را در اختیار کاربران سایر سیستم‌ عامل‌ها قرار می‌دهد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.